Zabieg kolagenowy dla skóry potrzebującej nawilżenia

zabiegi kolagenowe

W codziennym życiu zauważamy coraz częstsze zjawisko obniżenia poziomu wilgoci w skórze, niezależne od wieku ani rodzaju skóry. Wraz z utratą wilgoci w skórze obniża się aktywność komórkowa, co jest jedną z ważniejszych przyczyn tworzenia się zmarszczek. Dlatego niezbędna jest pielęgnacja skóry preparatami zawierającymi składniki zwiększające poziom energii w komórkach i które wzmacniają lub stymulują ich regenerację. Do tej grupy zaliczamy preparaty, w których składzie znajdują się kolagen i ekstrakty ziołowe zawierające dużo śluzów, które mają zdolność wiązania wilgoci i pobudzania aktywności skóry do zachowywania poziomu wody oraz tworzą na skórze cienką warstwę ochronną.

Preparaty te są polecane dla skóry, której brakuje wilgoci oraz dla dojrzałej i atroficznej. Po pielęgnacji zauważalny jest na skórze wyjątkowo piękny tzw. lift effect.

Wśród wielu naturalnych składników, które zawierają wymienione preparaty, szczególną uwagę pragniemy zwrócić na Chitozan, inaczej morski kolagen (CMF- Chitosan Moisturising Factor) wytwarza się z krabów. To proteina, która oprócz głębokiego nawilżania epidermy, posiada szczególną zaletę ochrony skóry przed utratą wilgoci. Sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna, napięta i odczuwalnie gładka.
Ekstrakt prawoślazu zawiera dużo śluzów, dzięki czemu tworzy na naskórku cienki film ochronny, działa zmiękczająco, odświeżająco, zapobiega nadmiernej utracie wilgoci, zapobiega podrażnieniom.
Olej jojoba, który otrzymuje się z nasion meksykańskiego krzewu, jest bogaty w proteiny i ma charakterystyczne działanie: nawilża i reguluje ilość wilgoci w skórze, przyspiesza regenerację, zmiękcza skórę i odświeża ją, a także chroni przed nadmierną utratą wilgoci.
Ekstrakt oczaru wirginiskiego (hamamelis) otrzymywany jest z krzewu hamamelisowego; działa ściągająco, tonizująco, zwęża pory, w połączeniu z prawoślazem zwiększa nawilżenie skóry.

Etapy zabiegu:

  1. Peeling obumarłych komórek naskórka

Nakładamy na twarz ciepły kompres lub kierujemy na twarz parę z wapozonu, aby komórki naskórka mogły się powiększyć i otworzyć. Wykonujemy delikatny peeling używając Camomile Sensitive Peeling dla skóry wrażliwej. Dzięki temu komórki zostają zaktywowane do przyjęcia naturalnych substancji.

  1. Oczyszczanie

Collagen CMF Mleczka oczyszczającego możemy użyć do oczyszczenia każdego typu skóry. Dzięki swoim składnikom jest niezastąpione w oczyszczaniu suchej i dojrzałej skóry.

  1. Tonizacja

Collagen CMF ekstra nawilżający tonik zapewni skórze potrzebne nawilżenie. Najlepiej jest spryskać twarz tonikiem i poczekać, aż skóra go wchłonie.

  1. 5-minutowa witalizacja suchej skóry

Dzięki pomocy Maski energetyzującej R, która wywołuje delikatną hyperemię, komórki uzyskują zdolność pobierania tlenu i innych aktywnych składników. W przypadku rozszerzonych naczynek, zabezpieczamy je nakładając Couperose serum oraz gazę nasączoną Aloe Vera Tonikiem nawilżająco-pielęgnującym. W zależności od stopnia hyperemii, pozostawiamy maskę na 5 do 10 minut. Zmywamy maskę wodą.

  1. Pielęgnacja za pomocą Maski Polymoist z włóknami kolagenowymi

Oprócz włókien kolagenowych (pochodzenia morskiego), Maska Polymoist zawiera także inne aktywne substancje. Maskę modelujemy na twarzy za pomocą Collagen CMF ekstra nawilżającego toniku. Charakterystyczne działanie maski: nawilża, działa antystresowo, zapobiega powstawaniu zmarszczek.

  1. Pielęgnacja finalizująca

Jeśli pielęgnujemy suchą, odwodnioną skórę, używamy Collagen CMF ochronnego kremu nawilżającego. Czekamy aż skóra go wchłonie, a następnie nakładamy obficie Collagen CMF energetyzujący krem nawilżająco-odżywczy, aby wykonać klientce delikatny, relaksujący i pielęgnujący skórę masaż. W przypadku cery tłustej potrzebującej nawilżenia, kończymy zabieg nakładając jedynie Collagen CMF ochronny krem nawilżający.


Popularne

Zabieg kolagenowy dla skóry potrzebującej nawilżenia - Kozmetika Afrodita