Czerwone plamy na skórze głowy

skóra głowy

Łuszczyca powoduje czerwone, łuszczące się plamy na skórze głowy i może być bardzo niepokojąca. Ten frustrujący stan dotyka skóry i paznokci, ale najczęściej występuje na skórze głowy. Łuszczenie i swędzenie skóry głowy jest zwykle pierwszym objawem. Łuszczyca powoduje czerwone, łuszczące się plamy, które są powszechnie nazywane zmianami łuszczycowymi lub plamami. Mogą one swędzieć lub mrowić i mają tendencję do pojawiania się w pewnych porach roku (np. w zimie). Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym schorzeniu i jak możesz uzyskać od niego ulgę…

Co powoduje łuszczycę?

Łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną, kiedy układ odpornościowy błędnie atakuje zdrowe komórki skóry. Powoduje to swędzenie, zaczerwienienie i łuszczące się plamy na skórze głowy. Dokładna przyczyna łuszczycy jest inna dla każdego. Niektórzy mogą rozwinąć ją po stresie emocjonalnym lub urazie fizycznym. Inni mogą ją odziedziczyć po swojej rodzinie. Ludzie z pewnymi warunkami zdrowotnymi są na większe ryzyko wystąpienia łuszczycy. Warunki te obejmują choroby serca, cukrzycę typu 2, otyłość, zapalenie stawów i niektóre rodzaje nowotworów. Łuszczyca może wystąpić w każdym wieku, ale średni wiek, w którym ludzie po raz pierwszy doświadczają objawów to 30 lat. Występuje trzykrotnie częściej u mężczyzn niż u kobiet.

Jak rozpoznać łuszczycę na skórze głowy?

Łuszczyca skóry głowy jest zwykle identyfikowana przez czerwone plamy i srebrzyste łuski. Może jej towarzyszyć swędzenie, podrażnienie i nieprzyjemny zapach. Zazwyczaj łuszczyca na skórze głowy występuje jako grubsze płaty czerwonej skóry. Może również występować jako małe czerwone plamy zwane blaszkami. Łuszczyca na skórze głowy jest często mylona z łupieżem, który jest powszechny u osób z normalną skórą głowy. Istnieje kilka sposobów na odróżnienie łuszczycy od łupieżu. Łupież jest zazwyczaj łatwy do usunięcia za pomocą delikatnego peelingu, natomiast łuszczyca skóry głowy jest bardziej uparta i może wymagać dodatkowych zabiegów. Dermatolog może wykonać biopsję skóry głowy, aby określić, czy łaty są łuszczycą czy łupieżem.

Leczenie łuszczycy na skórze głowy

Jeśli zaczniesz widzieć czerwone plamy na skórze głowy, powinieneś odwiedzić dermatologa. Po potwierdzeniu przez lekarza, że masz łuszczycę na skórze głowy, plan leczenia może być wprowadzony na miejsce. Istnieje kilka form leczenia łuszczycy na skórze głowy. Niektóre z tych opcji leczenia to kremy miejscowe, leki doustne, fototerapia i pewne zmiany stylu życia. Kremy miejscowe są przeznaczone do leczenia stanu zapalnego łuszczycy na skórze głowy. Mogą one oczyścić czerwone plamy i poprawić swędzenie. Istnieje kilka kremów miejscowych, które mogą być stosowane w leczeniu łuszczycy skóry głowy, takich jak smoła węglowa, kwas salicylowy, tazaroten i ixx-am. Twój dermatolog może polecić konkretny krem, który jest odpowiedni dla Ciebie. Smoła węglowa jest brązowawą maścią, która jest używana do leczenia łuszczycy na skórze głowy. Jest ona dostępna w postaci lotionu lub mydła. Podczas gdy to leczenie pomaga oczyścić łuszczycę, może być niechlujny i plamy ubrania.

Najlepsze oleje na łuszczycę skóry głowy

skóra głowy

Istnieje wiele olejów, które są korzystne dla łuszczycy na skórze głowy. Mogą być stosowane do dotkniętego obszaru, aby zmniejszyć stan zapalny i złagodzić swędzenie. Najczęstsze oleje na łuszczycę na skórze głowy obejmują awokado, kokos, jojoba, oliwę i olej z nasion sezamu.

Olej z awokado zawiera witaminy i minerały, które koją skórę głowy i skórę. Olej kokosowy zawiera kwasy tłuszczowe, które nawilżają i łagodzą skórę głowy. Olej jojoba jest częstym sposobem leczenia łuszczycy na skórze głowy, ponieważ może być stosowany jako środek nawilżający lub leczniczy. Nie zawiera żadnych białek, które mogą wywołać reakcję autoimmunologiczną, co czyni go dobrym wyborem dla łuszczycy na skórze głowy. Oliwa z oliwek zawiera witaminy, minerały i przeciwutleniacze, które promują zdrową skórę. Olej z nasion sezamu zawiera przeciwutleniacze i kwasy tłuszczowe, które są skuteczne w walce z łuszczycą na skórze głowy.

Porady jak radzić sobie z łuszczycą na skórze głowy

Jeśli masz łuszczycę na skórze głowy, można użyć poniższych wskazówek, aby pomóc złagodzić objawy:

  • Oczyść skórę głowy – Należy umyć włosy codziennie z łagodnym szamponem. Możesz również użyć szamponu przeznaczonego dla osób z łuszczycą,
  • Wyczyść szczotkę do włosów – Jeśli codziennie czeszesz włosy, powinieneś regularnie czyścić szczotkę. Może to pomóc w zapobieganiu rozprzestrzeniania się łuszczycy,
  • Wyczyść poduszkę – Twoja poszewka na poduszkę może stać się pokryta łuskami z łuszczycy na skórze głowy. Możesz wyczyścić poszewkę z odrobiną octu,
  • Wyczyść swoje ubrania – Możesz wyczyścić swoje ubrania za pomocą mieszaniny wody, octu i sody oczyszczonej,
  • Unikaj stresu – Stres może zwiększyć nasilenie łuszczycy, więc staraj się zmniejszyć swój poziom stresu tak bardzo, jak to możliwe.

Możesz używać olejków na łuszczycę na skórę głowy jako odżywkę. Możesz również zastosować je bezpośrednio na skórę głowy jako kurację. Najlepiej jest stosować te olejki na skórę głowy wieczorem, aby miały czas na działanie podczas snu.

Olej z awokado jest bardzo odżywczy olej, który może pomóc zmniejszyć łuszczycę na skórze głowy. Można go stosować bezpośrednio na dotknięty obszar dwa lub trzy razy w tygodniu. Olej kokosowy zawiera białka, które mogą spowolnić wzrost łuszczycy na skórze głowy. Możesz zastosować olej kokosowy bezpośrednio na dotknięty obszar dwa lub trzy razy w tygodniu. Możesz również użyć oliwy z oliwek bezpośrednio na skórę głowy, aby leczyć łuszczycę. Najlepiej nakładać ją za pomocą wacika na obszary, które są najbardziej dotknięte.

Należy pamiętać, że te zabiegi mogą wymagać czasu, aby pracować. Leczenie łuszczycy na skórze głowy może być nieco bardziej wymagające, ale dzięki odpowiednim olejom i zabiegom, możesz odzyskać kontrolę nad swoją skórą.


Popularne

Czerwone plamy na skórze głowy - Kozmetika Afrodita