Co powoduje zapalenie skóry wokół ust?

Image

Zacznijmy od podstaw, czym jest zapalenie skóry? Zapalenie skóry to szeroki termin określający stan zapalny skóry. Istnieje wiele rodzajów zapalenia skóry, które mogą dotyczyć różnych części Twojej skóry i być spowodowane przez różne rzeczy. Zapalenie skóry wokół ust jest spowodowane reakcją na bakterie i oleje znajdujące się w Twojej własnej skórze. Może być ono wywołane przez zbyt dużą produkcję sebum, co sprawia, że skóra staje się bardziej tłusta i skłonna do wyprysków. Zapalenie skóry wokół ust jest zwykle związane z inną chorobą skóry zwaną trądzikiem. Dzieje się tak, gdy Twoje pory zostają zatkane, dochodzi do stanu zapalnego i zamieniają się w pryszcz (lub kilka).

Porady jak zapobiegać zapaleniu skóry wokół ust

 • Używaj złuszczającego peelingu z kwasem salicylowym. Pomoże to usunąć zaskórniki i inne śmieci uwięzione pod skórą. Wnika on nawet wystarczająco głęboko, aby zabić bakterie powodujące trądzik.
 • Używaj środków oczyszczających z kwasem salicylowym. To pomoże Ci usunąć cały martwy naskórek, który blokuje Twoje pory.
 • Użyj tonera z oczarem wirginijskim. Pomoże to zabić bakterie na skórze, które powodują wypryski.
 • Umyj twarz zimną wodą. Gorąca woda otwiera pory, co może pogorszyć stan trądziku. Zimna woda jest zawsze najlepsza.
 • Złuszczaj swoje usta. Pomoże to zapobiec bakterie w ustach z dostaniem się do skóry i powodując tzw. breakouts.

Naturalne środki na zapalenie skóry wokół ust

 • Ocet jabłkowy z cydru. Pomoże to zabić bakterie na Twojej skórze i pomoże z zapaleniem.
 • Olej kokosowy. Olej kokosowy jest przeciwgrzybiczny i przeciwzapalny.
 • Mleko kokosowe. Pomoże to zmniejszyć zaczerwienienia i podrażnienia.
 • Płatki owsiane. Płatki owsiane łagodzą podrażnioną i zapalną skórę.
 • Nasiona maku. Są one przeciwzapalne i mogą pomóc uspokoić istniejące przełomy.
 • Kurkuma. Kurkuma ma wiele właściwości przeciwzapalnych, które mogą pomóc uspokoić istniejące przebarwienia.
 • Jogurt. To jest przeciwgrzybiczne i przeciwzapalne.

Leczenie zapalenia skóry wokół ust za pomocą leków

Co powoduje zapalenie skóry wokół ust?

Jeśli masz szczególnie ciężki przypadek zapalenia skóry wokół ust, lekarz może przepisać ci krem stosowany miejscowo. Jeśli masz tylko zapalenie skóry wokół ust, lekarz może przepisać Ci krem na trądzik. Pomoże on nie tylko pozbyć się trądziku, ale także wyleczy zapalenie skóry. Jeśli zapalenie skóry jest spowodowane przez bakterie, lekarz może przepisać Ci krem z antybiotykiem. Jeśli zapalenie skóry jest spowodowane reakcją alergiczną, lekarz może przepisać Ci miejscowy steryd. Pomoże to zmniejszyć stan zapalny.

Co może nam pomóc w leczeniu zapalenia skóry wokół ust?

– Balsam do ust. To pomoże nawilżyć twoje usta i utrzymać je w stanie nawilżenia. Suche, popękane usta są bardziej podatne na infekcje bakteryjne.

– Peeling do ust. Pomoże on usunąć martwe komórki skóry z ust i sprawi, że będą one wyglądały znacznie zdrowiej.

– Krem nawilżający do ust. Pomoże to utrzymać wargi nawilżone i zapobiegnie ich nadmiernemu wysuszeniu. Dbanie o skórę wokół ust jest dość ważne, jeśli chcesz zapobiec zapaleniu skóry! Możesz to zrobić unikając zbyt wielu balsamów i peelingów do ust, a także stosując codziennie krem nawilżający do ust.

– Środek oczyszczający. Powinieneś oczyścić swoją twarz dwa razy dziennie. Oczyszczanie skóry pomoże zapobiec powstawaniu wyprysków i sprawi, że będzie ona wyglądać zdrowo.

– Krem nawilżający. Nakładanie kremu nawilżającego na skórę sprawi, że będzie ona nawilżona i zapobiegnie wysuszeniu. – Blokada przeciwsłoneczna. Zapalenie skóry jest bardziej prawdopodobne, gdy przebywasz na słońcu, więc pamiętaj o tym i stosuj krem z filtrem, gdy jesteś na zewnątrz!

– Peelingi. Używanie peelingu do ust pomoże pozbyć się Twoich suchych komórek skóry wokół ust i utrzyma je wolne od bakterii.

– Krem do rąk. Czyszczenie rąk jest również ważne! I to jest to, co musisz wiedzieć o zapaleniu skóry wokół ust. Mamy nadzieję, że podobał Ci się ten artykuł i dowiedziałeś się kilku nowych rzeczy o tej chorobie skóry! Teraz nadszedł czas, abyś podjął działania i poprawił stan swojej skóry.


Popularne

Co powoduje zapalenie skóry wokół ust? - Kozmetika Afrodita